Kalinowska: Czekamy na odpowiedź ARPInwestor deklarował, że biurowiec powstanie – przypomniała w Mocnej Rozmowie wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska odnosząc się do zawieszonego projektu „Fabryka” realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu. To spółka Skarbu Państwa, która ma wybudować w miejscu dawnego „Łucznika” nowoczesne centrum biurowo-usługowe

Nie mamy kontaktu z Agencją Rozwoju Przemysłu – poinformowała w Mocnej Rozmowie wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska. Chodzi o inwestora, spółkę Skarbu Państwa, który ma wybudować przy ulicy 1905 Roku w Radomiu nowoczesny biurowiec. Obiekt ma stanąć w miejscu dawnej siedziby Fabryki Broni „Łucznik”, ale do tej pory do radomskiego magistratu nie dotarły pozwolenia na budowę. Jak przyznaje Kalinowska – Agencja Rozwoju Przemysłu zamilkła, dlatego prezydent Radomia skierował do zarządu spółki pismo w sprawie projektu „Fabryka”.

Przypomnijmy, milczenie ARP zaniepokoiło m.in. senatora Prawa i Sprawiedliwości Wojciecha Skurkiewicza, wiceministra Obrony Narodowej. Zdaniem Skurkiewicza, jak stwierdził w Mocnej Rozmowie – miasto nie zabiega o budowę biurowca i niewykluczone, że Agencja Rozwoju Przemysłu nie jest już zainteresowana inwestowaniem w Radomiu. – Jeśli ten biurowiec nie powstanie to będzie oznaczało, że politycy Prawa i Sprawiedliwości oszukali radomian – komentuje Kalinowska.

Budowa centrum biurowo-usługowego przy ulicy 1905 Roku ma pochłonąć ok. 100 mln zł i przynieść blisko 2 tys. miejsc pracy.

KomentarzeCLOSE
CLOSE