Mamy więcej czasu na zapłacenie podatkówRadomianie mają więcej czasu na uregulowanie należności – do 15 listopada miasto przedłużyło terminy płatności rat podatku od nieruchomości za okres od stycznia do czerwca

Podatek od nieruchomości będzie można zapłacić później. To udogodnienie dla radomskich organizacji pozarządowych i przedsiębiorców, którzy na skutek epidemii koronawirusa utracili płynność finansową. Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Radę Miejską, terminy płatności rat podatku od nieruchomości płatne w ustawowym terminie w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju i czerwcu zostaną przedłużone do 15 listopada. – W ten sposób kontynuujemy program „Bezpieczne Miejsca Pracy” – mówi prezydent Radomia Radosław Witowski.

Radomianie, którzy chcą przesunąć termin płatności rat podatku od nieruchomości muszą złożyć w Urzędzie Miejskim informację o pogorszeniu płynności finansowej. W zeszłym roku z takiej możliwości skorzystało 138 podatników. Kwota przesuniętych rat wyniosła ponad 2,6 mln złotych. 

Komentarze