Kamienica Deskurów gotowaZakończył się remont Kamienicy Deskurów. To zabytkowy budynek rewitalizowany od czerwca 2017 roku. Wykonawca prac remontowych na zakończenie robót miał czas do wtorku, 15 września i wywiązał się z umowy

Kamienica Deskurów gotowa – właśnie zakończył się trwający od 3 lat remont zabytkowego obiektu. Mowa o zespole zabudowań znajdujących się w kwartale ulic Rwańska-Rynek-Grodzka-plac farny. Jak informuje wiceprezydent Radomia Mateusz Tyczyński – teraz konserwator zabytków komisyjnie oceni budynek znajdujący się na Mieście Kazimierzowskim. Kolejny etap inwestycji to wyposażanie pomieszczeń kamienicy, które potrwa kilkanaście miesięcy.

W wyremontowanej Kamienicy Deskurów znajdą się strefy: muzealna, dla organizacji społecznych i kultury – zarządzana przez Resursę Obywatelską. Na dzierżawę lokali w zabytkowym obiekcie w rynku będą mogli natomiast liczyć m.in. restauratorzy.

Oficjalne zakończenie rewitalizacji połączone z możliwością zwiedzenia Kamienicy Desukurów nastąpi w październiku. Sam obiekt jako instytucja wraz z działalnością wynajętych lokali ma ruszyć w nowym roku.

Przypomnijmy, koszt rewitalizacji Kamienicy Deskurów to ok. 36 mln zł. Miasto na ten cel pozyskało 24 mln zł z funduszy europejskich.

KomentarzeCLOSE
CLOSE