Kamil Kwasowski: W najbliższym meczu chcemy zrobić dobre show!W piątek 27 października Cerrad Czarni Radom rozegrają czwarty ligowy mecz przed własną publicznością. GKS Bełchatów to aktualny wicemistrz Polski. Przed tym spotkaniem odbyła się konferencja prasowa, z udziałem szkoleniowca Robertem Pryglem oraz Kamila Kwasowskiego.

Po meczu z Bielskiem, gdzie wreszcie zwyciężyliśmy we własnej hali, zeszło z nas „ciśnienie”. Za nami mecz w Kędzierzynie, gdzie mieliśmy swoje szansę na wywalczenie chociaż seta, a później nie wiadomo jakby się spotkanie potoczyło. Te mecze są już za nami i już jutro czekać nas będzie pojedynek z drużyną przygotowaną do walki o mistrzostwo, naszpikowaną wieloma gwiazdami, PGE Skrą Bełchatów. To drużyna, z którą tutaj w radomskiej hali MOSiR-u gramy zacięte spotkania. Przypomnę tylko, że na cztery pojedynki rozegrane u nas, wygraliśmy raz 3:1 i przegraliśmy w czterech setach, ale dwukrotnie przegraliśmy po pięciosetowych starciach. Historia pokazuje, że Bełchatowianom gra się trudno na tej hali. Mam nadzieję, że w tym roku będzie tak samo i uda nam się sprawić niespodziankę. Liczę na tak dobrą grę naszego zespołu, jak w trzecim secie ostatniego meczu w Kędzierzynie – powiedział trener Robert Prygiel.

Zdajemy sobie sprawę, że na meczu pojawi się komplet kibiców. Mamy nadzieję, że doda on nam skrzydłem w tym ważnym pojedynku, a to sprawi że zobaczymy zespół zmotywowany i walczący do ostatniej piłki. W kwestii pozyskania nowego rozgrywającego dostaliśmy zgodę od zarządu. Rozesłaliśmy informacje do menagerów i zawodników, którzy by nas interesowali. Odzew był spory, jednak z zawodników zagranicznych przyszło bardzo dużo ofert. Dołączyć do naszej drużyny bardzo chciał jeden z bardzo znanych i doświadczonych rozgrywających w naszym kraju. Umowa na dwa miesiące, którą mu zaproponowaliśmy, niestety go nie interesowała i ostatecznie podpisał kontrakt z jedną z drużyn występujących w Lidze Mistrzów  – dodaje trener, Robert Prygiel.

Tak jak już trener wspomniał, trzeci set podczas ostatniego meczu w Kędzierzynie wyglądał bardzo dla nas obiecująco. Myślę, że nie mamy żadnych kompleksów przed drużynami, które są pretendentami do mistrzowskiego tytułu. Wierzę, że sprawimy w tym sezonie nie jedną niespodziankę. Mamy bardzo dobry zespół, który jest bardzo ambitny. Bełchatów ma zapisane w swojej historii ciężkie mecze w hali MOSiR-u. W Radomiu nigdy w łatwy sposób zwycięstwa nie uzyskali. Na pewno mamy coś do udowodnienia i w najbliższym meczu chcemy zrobić dobre show, bo jak wiemy hala będzie wypełniona po brzegi i w Radomiu będzie to prawdziwie siatkarskie święto – informuje przyjmujący Cerrad Czarnych Radom, Kamil Kwasowski.

 

Komentarze