Radom na mazowieckim ForumTrawa ósma edycja Forum Rozwoju Mazowsza pod hasłem „Współpraca, rozwój i wdrażanie”. Spotkanie w Warszawie, w którym bierze udział Radom to okazja do dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie realizacji projektów samorządowych, biznesowych, a także rozwijających kapitał ludzki i społeczny Mazowsza. 

To wyjątkowe wydarzenie, na którym spotykają się przedstawiciele samorządów, biznesu, czy sektora naukowego. Od tych ludzi można się wiele nauczyć, mówił dyrektor Kancelarii Prezydenta Radomia Mateusz Tyczyński. Radom jako miasto nowoczesne ma także coś do zaoferowania. Od nas również można się uczyć, stwierdził Mateusz Tyczyński.

Radom jest miastem, który wprowadza rozwiązania typu smart i to na Forum Rozwoju Mazowsza było prezentowane. Wbrew powszechnej opinii samych radomian, tych rozwiązań jest dużo. Warto się nimi chwalić, jednocześnie czerpiąc wzorce od miast, które robią to jeszcze lepiej. Jak stwierdził Mateusz Tyczyński, chcemy uczyć się od innych, by na przyszłorocznym Forum, Radom przedstawił kolejne, dobre pomysły. Rozwiązania, które ułatwiają życie mieszkańcom Radomia, tym samym czyniąc nasze miasto bardziej nowoczesnym i przyjaznym.

Na swoim stanowisku Radom prezentował rozwiązania typu smart dotyczące wielu dziedzin, mówił Mateusz Tyczyński. Od bezpłatnego dostępu do internetu dla mieszkańców Radomia, przez Strefę Kultury, czy Zintegrowany System Zarządzania Oświatą. Rozwiązania typu smart znalazły również zastosowanie w komunikacji miejskiej, czyniąc ja bardziej przyjazną, o czym świadczą ekologiczne autobusy, czy radomski program drogowy, który jest rozwiązaniem prostym i zarazem zmieniającym oblicze miasta.

Na radomskim stoisku prezentowana była również nowość – mapy ukośne, dzięki którym można było zobaczyć Radom z niecodziennej perspektywy oraz retromapy. Jak mówił Mateusz Tyczyński, retromapy to absolutny hit i ciekawostka. Mapy te pozwalają na wizualne cofnięcie się w czasie. Dzięki nim można zobaczyć jak dane miejsce w Radomiu wyglądało kiedyś.

W ramach Forum Rozwoju Mazowsza odbywa się także wiele debat. W dyskusji poświęconej realizacji inwestycji, a w szczególności współpracy pomiędzy zamawiającym, a wykonawcą wziął udział m.in. wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. 

Komentarze