full screen background image

Kapelan „Solidarności” podejrzany o pedofilięŚledczy sprawdzą czy były kapelan „Solidarności” Ziemi Radomskiej ks. Stanisław S. molestował dzieci. Doniesienie w tej sprawie złożyła Kuria Diecezji Radomskiej

Zawiadomienie Kurii Diecezji Radomskiej wpłynęło do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu. Wynika z niego, że ks. Stanisław S. miał dopuścić się molestowania dzieci w czasie swojej posługi kapłańskiej w Pionkach, i że do przestępstwa miało dojść w latach 80-tych. Podstawą złożenia doniesienia była wiadomość mailowa przesłana do Kurii 6 lipca przez osobę pokrzywdzoną – mówi Beata Galas, rzecznik prokuratury Okręgowej w Radomiu:

W tej samej sprawie bezpośrednio do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu wpłynęło pod koniec czerwca pisemne doniesienie nadesłane z Komendy Głównej Związku Harcerstwa Polskiego. Do tego pisma załączone zostały anonimowe maile pochodzące od osób, które określiły się jako ofiary księdza Stanisława S.:

Ksiądz Stanisław S. był kapelanem ‚Solidarności” Ziemi Radomskiej w latach 80-tych, a także. m.in. wydawcą podziemnych pism „Barykada” i „Robotnik”. Od 2012 jest proboszczem parafii Chrystusa Nauczyciela w Radomiu.

Komentarze