full screen background image

Jest nowa Rada Nadzorcza SM UstronieWalne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie zakończone. Trwało ponad 11 godzin. Została na nim wybrana nowa Rada Nadzorcza. Jej siły rozkładają się 12:5. Większość członków chce poprzeć dotychczasowych włodarzy i kontynuować prowadzoną od 9 lat politykę na Ustroniu

Do godziny 5:40 trwało walne zgromadzenie Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie. Została na nim wybrana nowa Rada Nadzorcza. Rada jest nowa, ale większość tworzą osoby ze starego składu. W sumie Rada liczy 17 członków. 12-tu jest ze starej ekipy zarządzającej Ustroniem, a 5-ciu z opozycji.

Walne zebranie miało rozpocząć się wczoraj o godzinie 17.00, ale w kolejce do rejestracji było tak wiele osób, że rozpoczęło się z prawie godzinnym opóźnieniem. W obradach wzięło udział około 600 osób. Wydano 947 mandatów do głosowania, bo część uczestników miała pełnomocnictwa.
Obrady toczyły się na hali MOSiR-u przy ulicy Narutowicza. Zgromadzenie zabezpieczała policja i ochrona, ale nie obyło się bez utarczek słownych.

Jutro ma odbyć się pierwsze posiedzenie nowej Rady Nadzorczej, a w najbliższych dniach wybrany zostanie zarząd Spółdzielni. Tu nie będzie niespodzianek, bo większość członków chce poprzeć dotychczasowych włodarzy i kontynuować prowadzoną od 9 lat politykę na Ustroniu.

Było to już drugie walne zebranie Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie. Pierwsze – z 8 czerwca – zakończyło się awanturą i zerwaniem obrad.

Komentarze