full screen background image
Search

Karolina Cicha zagra Pod 13-tką


Muzycznie prowokuje, uwodzi i zadziwia. Do tego jednocześnie gra na kilku instrumentach. Karolina Cicha, bo o niej mowa wystąpi w Radomiu

Karolina Cicha to niezwykła artystka. Ma świetny głos, jednocześnie gra na wielu instrumentach. Wykonuje muzykę etniczną i tradycyjną – mówi o artystce Paweł Błach z Amfiteatru.

Przy klawiaturze fortepianu, z akordeonem na ramionach, z samplerem perkusyjnym, który obsługuje stopami, może chwilami sprawiać wrażenie wielkiego muzycznego organizmu. Czysta ekspresja i groove. Można powiedzieć, że to kobieta-orkiestra. Do tego wszystkiego jej głos, niekiedy zapętlany looperem, niekiedy pełniący rolę perkusji.

Artystka wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą. Wystąpiła m.in. na festiwalu piosenki estradowej w Opolu, na alternatywnej scenie rockowej Heineken Opener i na Womex, TFF Rudolstadt, Sinnes Festival, Ethnoport oraz w Gardzienicach.

Karolina Cicha jest kompozytorką, wokalistką i multiinstrumentalistką – rozpoznawalną dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Jest laureatką Grand Prix i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce.

Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. W roku 2009 Karolina Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową: wraz z utworem „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od tego debiutu – podążając coraz bardziej w kierunku muzyki tradycyjnej i etnicznej – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego; „Jidyszland” (2015) poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz, „Poland-Pakistan” (2016) – fusion z pieśniarzem quawwali Shafqatem Ali Khanem a ostatnio „Płyta tatarska” (2017), w której Cicha zagłębiła się w dziedzictwo muzyczne Tatarów polskich.

Karolina Cicha wystąpi w Amfiteatrze, w dawnej garderobie gwiazd – Pod 13-tką w czwartek, 22 marca. Początek koncertu o godz. 18.

Komentarze