full screen background image
Search

Cichosza, czyli ziemia i woda – rozmowa z laureatami Muzycznych Kazików


W Radomiu zdolnych i muzykalnych ludzi nie brakuje. Do nich z pewnością należy zespół Cichosza, który tworzą wokalistka Agnieszka Gola i gitarzysta Szymon Winiarski. Duet wygrał Muzyczne Kaziki 2018 urzekając jury świeżością i talentem

Muzyczne Kaziki to konkurs z wieloletnią tradycją. Pokonanie tak dużej konkurencji nie było prostym zadaniem, mówiła Agnieszka Gola.  – Nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy wyróżnieni. Naszym celem, było pokazanie się na radomskiej scenie. Na nic nie liczyliśmy – przekonywał Szymon Winiarski. Tym bardziej główna nagroda była zaskoczeniem. Duet otrzymał statuetkę oraz 2 tys. zł, które przeznaczył na pokrycie kosztów związanych z nagraniem płyty. Praca nad albumem wielkimi krokami zmierza ku końcowi. Grupa może się już pochwalić 8 aktorskimi kompozycjami w klimacie indie rock’a.

Zespół Cichosza powstał 10 miesięcy temu, ale Agnieszka i Szymon przyjaźnią się od wielu lat. Fakt, że artyści dobrze się znają ułatwia im podążanie tą samą, muzyczną ścieżką. Duet uzupełnia się, ale nie kontrastuje. Właśnie ta przyjemna zgodność owocuje harmonijnymi i niebanalnymi dźwiękami. Wszystko okraszone jest perlistym głosem wokalistki. – Znamy się bardzo długo. Dogadujemy się muzycznie, na scenie rozumiemy się świetnie – podkreślał Szymon Winiarski.

Nic dziwnego zatem, że zespół Cichosza wygrał tegoroczne Kaziki. Warto podkreślić, że jest to konkurs, w którym nie ma podziału na kategorie, a zwycięzca jest tylko jeden. Tym bardziej zajęcie pierwszego miejsca przez Szymona i Agnieszkę świadczy o ich talencie. A talent mają z pewnością. Wystarczy posłuchać autorskich kompozycji grupy na ich fanpage’u, by się o tym przekonać.

Komentarze