full screen background image
Search

Radomski MDK domem mistrzów


Młodzieżowy Dom Kultury w Radomiu to fabryka talentów. Placówka od 66 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży, a tygodniowo na zajęcia w MDK-u uczęszcza ponad 2 tysiące wychowanków. O sukcesach Młodzieżowego Kultury w tym roku szkolnym opowiada kadra pedagogiczna

To dzieci i nauczyciele przyczyniają się do rozsławiania MDK-u na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej, podkreślała dyrektor placówki Renata Maciejewska. – Dzięki naszym zdolnym wychowankom Radom jest znanym miastem na świecie. Mamy bowiem mistrzów świata, mistrzów Europy oraz wiele prestiżowych nagród.

Wychowankowie radomskiego MDK-u to laureaci licznych konkursów, w tym artystycznych, sportowych, tanecznych, czy muzycznych. Jak opisywała Agnieszka Dąbrowska ze studia piosenki „Fermata”, najświeższe sukcesy związane są z Natalią Imbor. Natalia zdobyła trzecią nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Piosenkarzy Dziecięcych i Młodzieżowych w Kielcach. Jolanta Szymczyk natomiast zajęła I miejsce na Festiwalu „O złotą nutkę”. Do wyjątkowo utalentowanych wokalnie wychowanków MDK-u należy Kryspin Jaros. Kryspin jest laureatem nagrody grand prix na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek w Nowym Sączu, a także zdobywcą II miejsca na międzynarodowych festiwalu we Włoszech oraz nagrody specjalnej za szczególnie piękny głos.

Powody do dumy ma również nauczyciel tańca, Marcin Wieczorek, którego wychowanek Piotr Winiarski jest laureatem wielu prestiżowych konkursów tanecznych. Piotrek „Axel” Winiarski już wkrótce zawalczy o reprezentację Polski w tańcu breakdance na Olimpiadzie w Tokio w 2018 roku. Będą to jednocześnie kwalifikacje do Youth Olympic Games w Buenos Aires 2018.

Do spektakularnych sukcesów MDK-u należy również zdobycie mistrzostwa świata przez zespół akrobatyczny „Pajęczarki”, a także zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Anioły – muśnięcie skrzydeł” przez 5-letnią Polę Węglicką.

Więcej informacji na temat radomskiego MDK znajdziesz tutaj

Komentarze