full screen background image
Search

Radomskie Rowery Miejskie ruszają!


Już 1 kwietnia w Niedzielę Wielkanocną zostaną uruchomione Radomskie Rowery Miejskie. To inicjatywa ciesząca się w naszym mieście ogromnym powodzeniem, o czym świadczy choćby liczba wypożyczeń w ubiegłym sezonie

Już pierwszy rok funkcjonowania Roweru Miejskiego pokazał, że był to strzał w dziesiątkę, mówił prezydent Radosław Witkowski. Dowodzi temu ponad 150 tysięcy wypożyczeń. To wartość, która przerosła najśmielsze oczekiwania władz miasta.

Jestem przekonany, że chętnych z korzystania z naszego systemu Roweru Miejskiego będzie jeszcze więcej. Jednocześnie zapewniam, że pamiętam o potrzebie dalszej rozbudowy sieci dróg rowerowych i systematycznie to robimy.

Potwierdzeniem słów Radosława Witowskiego jest ogłoszony przetarg na budowę ścieżki, która połączy zalew na Borkach z ulicą Wapienną, czyli drogą wylotową w kierunku Domaniowa. Potrzeby rowerzystów są również uwzględnione m.in. w projektach budowy trasy N-S, czy zmian w układnie komunikacyjnym w sąsiedztwie Placu Jagiellońskiego.

W systemie Radomskiego Roweru Miejskiego jest już zarejestrowanych ponad 12 tysięcy osób. Ich konta w nowym sezonie zachowują ważność. Nowi użytkownicy powinni się zarejestrować w systemie za pomocą terminala stacji wypożyczeń lub na stronie internetowej RadomskiRowerMiejski.pl. Należy również wpłacić minimum 10 złotych, by aktywować konto. Z tych pieniędzy będą ściągane opłaty za wypożyczenie. Jest jednak duża szansa, że kwota ta pozostanie nienaruszona – pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Niewykorzystane środki przy dezaktywacji konta podlegają zwrotowi.

W ubiegłym sezonie radomianie mieli do dyspozycji 270 rowerów oraz 27 stacji rozmieszczonych na terenie naszego miasta. Ilości te w tym roku nie ulegną pomniejszeniu.

Komentarze