Cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki niej radomscy seniorzy mogą skorzystać z wielu ulg i przywilejów. Mowa o Karcie Seniora, którą w Radomiu posiada już ponad 11 tysięcy osób będących po 65 roku życia
W sumie radomscy seniorzy otrzymali już 11 143 Karty Seniora – mówi Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia.
Osoby, które chcą otrzymać Radomską Kartę Seniora, powinny złożyć wniosek w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Radomiu, pokój 180 (I piętro, wejście od ul. Niedziałkowskiego). Wnioski przyjmowane są w godz. 7.30-15.30. Karty wydawane są na podstawie złożonego wniosku i po okazaniu dowodu tożsamości. Otrzymuje się je „od ręki”.
Druk wniosku można pobrać ze strony internetowej miasta bądź bezpośrednio w Wydziale Zdrowia i Polityki Społecznej UM.
Dodatkowe informacje na ten temat można uzyskać pod nr tel. (48) 36 20 290, lub adresem e-mail: kartaseniora@umradom.pl.
Wśród radomskich seniorów dużą popularnością cieszy się specjalna sieciówka, wejścia na basen czy do teatru. Seniorzy mogą wybierać w sumie spośród 50 instytucji i firm, które uczestniczą w programie.
Posiadacze Radomskiej Karty Seniora mogą skorzystać z wielu ulg w różnych dziedzinach, np. z zakresu zdrowia (zakłady optyczne, rehabilitacja), kultury i rozrywki (miejskie placówki kultury, biura podróży) oraz handlu i usług (komunikacja miejska, markety, salony fryzjerskie, kawiarnie). Szczegółowy wykaz punktów, w których seniorzy skorzystają z ulg, można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Jedną z propozycji jest możliwość zakupu specjalnego biletu dla seniorów. Osoby, które skończyły 65 lat i mają najwyżej 69 lat, mogą kupić specjalny bilet seniora za 100 zł. Bilet ten upoważnia seniorów do jazdy wszystkimi autobusami miejskimi przez 12 miesięcy. W 2018 roku z tej możliwości skorzystało 4676 seniorów.