full screen background image
Search

Kim tak naprawdę jest Marian?


Marian, Mariano, Super Mario, Magic Maniek – tak wiele imion, by opisać nieopisane… Grzegorz Damięcki rozkochuje w sobie kobiety w nowym zwiastunie komedii romantycznej „Podatek od miłości”. Wyczekiwana produkcja trafi na ekrany 26 stycznia 2018 roku.

Później mówiono, że nadszedł o północy… 26 stycznia, gdy cała Warszawa powoli szykowała się do Walentynek. Najczęściej widywano go w Centrum, choć swe usługi świadczył wszędzie tam, gdzie była ku temu wola i ochota. Marian, Mariano, Super Mario, Magic Maniek – tak wiele imion, by opisać nieopisane… wrażenia, jakie po sobie zostawiał. Wiedział, jak z szarej myszki zrobić waleczną mangustę. W każdym Kopciuszku dostrzegał księżniczkę w szklanych szpilkach. Składał złamane serca, doradzał, tulił, suszył wylane łzy. Za niewielką dopłatą – w niespełna godzinę – każdej kobiecie był w stanie uchylić nieba!

„Podatek od miłości” – drugi oficjalny zwiastun filmu:

Czasami tani podryw może naprawę drogo kosztować! Przekonają się o tym bohaterowie filmu „Podatek od miłości”. Debiut fabularny Bartłomieja Ignaciuka to inteligentna i przewrotna komedia romantyczna o tym, ile musimy zapłacić za prawdziwą miłość. W rolach głównych wystąpiła plejada znakomitych gwiazd: Grzegorz Damięcki, Aleksandra Domańska, Roma Gąsiorowska, Magdalena Różczka, Magdalena Popławska, Anna Smołowik, Weronika Rosati, Ewa Gawryluk, Grażyna Wolszczak, Michał Czernecki, Zbigniew Zamachowski oraz Tomasz Włosok. Film zapowiada również piosenka „Podatek od miłości” w wykonaniu Kayah i Grzegorza Hyżego.

Kim tak naprawdę jest Marian (Grzegorz Damięcki)? Facetem do towarzystwa i seksualnym guru, z którego usług korzysta połowa kobiet w stolicy? Coachem o kontrowersyjnych metodach? A może – po prostu – sprytnym oszustem uwodzącym płeć przeciwną? Oto zagadka, z którą będzie musiała zmierzyć się ambitna inspektor podatkowa Klara (Aleksandra Domańska). Czy nieustępliwa urzędniczka zdoła znaleźć odpowiedź, zanim sama wpadnie w miłosne sidła Mariana? I czy jest przygotowana na to, by po raz pierwszy w życiu stracić nad czymś kontrolę?

Debiutujący w pełnometrażowym filmie fabularnym Bartłomiej Ignaciuk to reżyser przed którym gatunek komedii nie ma tajemnic. Dał temu wyraz realizując m.in. kultowy już serial „Usta usta”. Przy filmie „Podatek od miłości” wspierali go doświadczeni i wielokrotnie nagradzani twórcy. Za scenografię w komedii odpowiada Joanna Macha („Córki dancingu”, „Jack Strong”, „Wenecja”, „Pakt”). Zdjęcia zrealizował Jan Holoubek („Król życia”, „Supermarket”, „Po prostu przyjaźń”). Film zmontował Jarosław Barzan („Bogowie”, „Listy do M”, „Disco Polo”, „Planeta Singli”). Zdjęcia do filmu były realizowane w Warszawie i Kołobrzegu.

fot. Robert Pałka

KomentarzeCLOSE
CLOSE