full screen background image
Search

Rekordowe 3 MILIONY widzów na „LISTACH DO M. 3”!


Tak się pisze historia kina! Rekordowe 3 MILIONY widzów na „Listach do M. 3”. Takiego wyniku nie miał żaden polski film od 17 lat!

„Listy do M. 3” w reżyserii Tomasza Koneckiego pobiły kolejny rekord i stały się ewenementem w dystrybucji kinowej polskich filmów na przestrzeni ostatnich 17 lat! Komedia pokonała imponującą barierę 3 milionów widzów. Ostatnim filmem, jakiemu się to udało, było „Quo Vadis” Jerzego Kawalerowicza z 2001 roku. „Listy do M. 3” są zatem pierwszą od 17 lat polską produkcją, która przyciągnęła przed wielkie ekrany aż tak znaczącą publikę. Tym samym trzecia część popularnej serii komedii romantyczno-świątecznych dołączyła do elitarnego grona przełomowych tytułów, których milionowy wynik zaczyna się od magicznej „trójki”, czyli: „Avatara” Jamesa Camerona, „Pasji” Mela Gibsona oraz drugiej i trzeciej części popularnej animacji „Shrek”. Łącznie wszystkie części „Listów do M.” przyciągnęły do polskich kin ponad 8,5 milionów widzów.

„Listy do M. 3” to komedia romantyczno-świąteczna, której akcja dzieje się w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia. Do obsady dołączyli: Magdalena Różczka, Borys Szyc, Danuta Stenka, Iza Kuna, Filip Pławiak, Katarzyna Zawadzka, Andrzej Grabowski, Zbigniew Zamachowski, Stanisława Celińska, Marcin Kwaśny i Grażyna Szapołowska. Na ekranie widzowie ponownie oglądali m.in. Wojciecha Malajkata, Agnieszkę Dygant, Piotra Adamczyka oraz Tomasza Karolaka jako niegrzecznego Mikołaja Mela. Reżyserem filmu jest Tomasz Konecki, twórca takich hitów, jak „Lejdis” i „Testosteron”.

„Listy do M. 3” to gwiazdorska obsada, wysokobudżetowa realizacja filmowa, humor, wzruszenia, przebojowa muzyka oraz bohaterowie, których nie da się nie lubić. Komedia opowiada historię kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonują się o potędze miłości, rodziny, wybaczenia i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

Film powstał na podstawie scenariusza Marcina Baczyńskiego i Mariusza Kuczewskiego. Autorem zdjęć jest Marian Prokop. W gronie twórców znalazły się także kostiumograf Dorota Roqueplo oraz scenografka Joanna Kaczyńska.

Pierwszą część filmu „Listy do M.” w kinach w 2011 roku obejrzało ponad 2,5 miliona Polaków, a „Listy do M. 2” w 2015 roku zdobyły blisko 3 milionową publiczność.

fot. Marcin Makowski TVN

KomentarzeCLOSE
CLOSE