Kluzik-Rostkowska: Groty są wadliweW sprawie karabinków MSBS Grot powinno się odbyć posiedzenie komisji obrony narodowej – uważa posłanka Koalicji Obywatelskiej Joanna Kluzik-Rostkowska. Zdaniem parlamentarzysty Groty wyprodukowane w Fabryce Broni „Łucznik” w Radomiu zostały sprzedane wojsku zanim przeszły wszystkie testy potwierdzające ich niezawodność

Groty to broń niedoskonała – stwierdziła w Mocnej Rozmowie Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka Koalicji Obywatelskiej z Ziemi Radomskiej. Parlamentarzystka odniosła się do medialnej sprawy produkcji karabinów automatycznych MSBS Grot, pochodzących z Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu. Zdaniem posłanki karabinki Grot będące na wyposażeniu wojska są wadliwe, co powinno być przedyskutowane na posiedzeniu komisji obrony narodowej.

Przypomnijmy, o karabinkach Grot z radomskiego „Łucznika” zrobiło się w ostatnich dniach głośno po tym, gdy na jednym z portali internetowych został opublikowany raport ekspertów od uzbrojenia, którzy stwierdzili, że automatyczny MSBS Grot może być niebezpieczny dla użytkowników. Te zarzuty odparli politycy Prawa i Sprawiedliwości m.in. poseł Marek Suski i wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas twierdząc, że wszystkie mankamenty broni zostały poprawione, zanim została ona wprowadzona do szerokiego użycia. Z tą argumentacją nie zgadza się jednak posłanka Kluzik-Rostkowska.

Fabryka Broni w Radomiu zatrudnia około 500 osób. Obecnie realizowane jest zamówienie na ponad 70 tysięcy egzemplarzy karabinków MSBS Grot.

Fot. fabrykabroni.pl

Komentarze