Mieszkańcy podpowiedzą, jak usprawnić ruch na GołębiowieW rejonie ulicy Zbrowskiego powstaną alternatywne połączenia. Rozwiązania drogowe zostały już opracowane, teraz radomianie wypowiedzą się, która ich zdaniem opcja będzie najefektywniejsza. Konsultacje społeczne w tej sprawie odbędą się w dniach od 10 do 25 lutego

Radomianie podpowiedzią miastu, jak usprawnić ruch w rejonie osiedli Gołębiów I i Gołębiów II. W okolicy ulicy Zbrowskiego ma zostać przebudowany układ drogowy po to, by odkorkować wyloty z osiedli. W tegorocznym budżecie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji są już zabezpieczone pieniądze na opracowanie dokumentacji projektowej.  – Wcześniej jednak odbędą się konsultacje społeczne – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński, odpowiedzialny w Radomiu za inwestycje.

Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy będą mogli wybrać jedno z czterech zaproponowanych przez miasto rozwiązań. To budowa nowego połączenia z ulicą Żółkiewskiego w rejonie ulicy Chodowicza umożliwiającego skręty w prawo, przedłużenie ulicy Rapackiego od Chodowicza do Zbrowskiego, przedłużenie ulicy Orląt Lwowskich do osiedla Symfonia w pobliżu kościoła oraz budowa połączenia ulicy Andersa z Gołębiowską w pobliżu trasy N-S.

Konsultacje społeczne w sprawie usprawnienia ruchu w rejonie osiedli Gołębiów I i Gołębiów II rozpoczną się w środę, 10 lutego i potrwają do czwartku, 25 lutego. Uwagi i opinie będzie można zgłaszać m.in. w formie elektronicznej poprzez nadesłanie wypełnionej ankiety na adres: konsultacje@umradom.pl. Planowana jest też organizacja mobilnych punktów konsultacyjnych w okolicach ulicy Zbrowskiego.

Komentarze