Kobiety wciąż zagrożone przemocąTo kobiety są najczęstszymi ofiarami przemocy w Radomiu. Tak wynika z danych Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Do radomskiej placówki wpływa rocznie ok. 1000 spraw dotyczących przemocy psychicznej, ekonomicznej i fizycznej stosowanej wobec kobiet

To około 1000 przypadków rocznie – tyle spraw dotyczących przemocy wobec kobiet wpływa do Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu. Jak wyjaśnia Włodzimierz Wolski, dyrektor placówki – to różnego rodzaju akty przemocy, a jej sprawcami są najczęściej życiowi partnerzy nękanych kobiet.

Kobiety wobec których stosowana jest przemoc mogą zwrócić się o pomoc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, który oferuje m.in. konsultacje psychologiczne. W przypadku eskalacji takich zdarzeń lub sytuacji zagrożenia ofiary powinny zgłosić się na policję osobiście lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112 – mówi Wolski. Funkcjonariusze od października będą mogli m.in. wydać agresorom nawet dwutygodniowy nakaz opuszczenia domu.

Ofiary przemocy mogą kontaktować się z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej codziennie od godziny 8 do 21. Konsultacji udzielają psycholodzy,pedagodzy,terapeuci oraz prawnik.

KomentarzeCLOSE
CLOSE