Wystawa na 95-lecie Fabryki Broni OtwartaDzieje „Łucznika” umieszczone na 24 planszach – to nowa wystawa, która pojawiła się na Placu Jagiellońskim. Ekspozycja powstała z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 95-lecia radomskiej Fabryki Broni

To obrazkowa historia Fabryki Broni w Radomiu – na Placu Jagiellońskim uroczyście otwarto wystawę poświęconą radomskiemu „Łucznikowi”. Ekspozycja powstała z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 95-lecia przedsiębiorstwa. Jak podkreśla Adam Suliga, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik”- zakład, który postał w 1925 roku stał się dla naszego miasta impulsem do rozwoju.

Wystawa przygotowana z okazji jubileuszu 95-lecia Fabryki Broni zawiera 24 plansze. To fotografie opatrzone historycznym komentarzem. Na planszach umieszczono informacje dotyczące najistotniejszych wydarzeń związanych z dziejami fabryki m. in. narodzin, rozkwitu w okresie międzywojennym, czy powstania po upadku nowego zakładu – tłumaczy historyk Przemysław Bednarczyk, autor scenariusza wystawy.

Dzisiejsza Fabryka Broni jest jedną ze spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Realizuje zamówienia dla Ministerstwa Obrony Narodowej produkując m.in. pistolety VIS czy karabinki GROT – mówi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister Obrony Narodowej.

Autorem projektu graficznego wystawy jest Marcin Kucewicz. Fotografie, które znalazły się na wystawie pochodzą z zasobów Archiwum Państwowego w Radomiu, radomskiego Muzeum im. Jacka Malczewskiego oraz Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie.

KomentarzeCLOSE
CLOSE