full screen background image
kolejkoland

Kolejkoland w M1 w RadomiuFani kolejnictwa mogą oglądać gigantyczną makietę imitującą autentyczny świat sieci kolejowej.
Kolejkomania opanowała M1 w Radomiu. Wystawę Świat Kolei KOLEJKOLAND będzie można oglądać do niedzieli, 26 lutego.

Wystawę Świat Kolei KOLEJKOLAND można oglądać w M1 Radom przy ul. Grzecznarowskiego.
Wystawa łączy walory edukacyjne z oryginalną rozrywką, gwarantuje niezapomnianą przygodę dla dorosłych i dzieci. Zaprezentowana kolejowa kraina KOLEJKOLAND to ponad 250 m2 wyjątkowych doznań audio-wizualnych. Na wystawie można obejrzeć wielopoziomową, gigantyczną makietę kolejową w skali 1:87. Niepowtarzalna, bajkowa, górska zabudowa, serpentyny torowisk, tysiące szczegółów sprawiają, że jest ona jedną z najpiękniejszych w Europie.

Wystawa składa się z kilku stref aktywności. Do dyspozycji zwiedzających jest mini dworzec kolejowy, kino gdzie wyświetlane są filmy o tematyce kolejowej oraz bajki dla dzieci, strefa interaktywnej zabawy, strefa historyczna oraz plac zabaw dla dzieci w wieku 3-7 lat, z bogatym zasobem drewnianych torów i pociągów. Ci, którzy chcą kupić oryginalne pamiątki, znajdą coś dla siebie w kolejowym butiku.

Strefy aktywności na wystawie:
– wielka makieta kolejowa – aktywna makieta z profesjonalnym system sterowania składami kolejowymi, wyjątkowa, oryginalna infrastruktura zabudowy. Wystawa ze specjalnymi efektami dźwiękowymi i wizualnymi.

– makieta ze strefą interaktywnej zabawy – przystosowana do obsługi przez klientów. Umiejscowiona na ogrodzonym podeście. Korzystanie z interaktywnej makiety wyłącznie pod opieką techników w wyznaczonych godzinach.

– strefa historyczna – w której prezentowana jest historia kolejnictwa. Monitor z prezentacjami filmowymi, grafikami i fotografiami przy dworcu KOLEJKOLAND. Grafiki i fotografie przy makiecie głównej.

– kino – strefa z kolejową scenografią i ekranem. Emisja filmów o tematyce kolejowej oraz bajek dla dzieci.

– plac zabaw – strefa z podestem i drewnianymi kolejowymi zabawkami przystosowany do zabawy dzieci. Zabawy edukacyjne dla dzieci w wieku 3-7 lat prowadzone przez animatorów. Plac zabaw czynny w godzinach otwarcia wystawy.

– butik – strefa na dworcu KOLEJKOLAND z pamiątkami, modelami do składania i zabawkami kolejowymi. Otwarty w godzinach otwarcia wystawy.

Wstęp na wystawę Świat Kolei KOLEJKOLAND jest bezpłatny.

Komentarze