full screen background image

Kolejny nagrobek odnowiony na Wszystkich ŚwiętychNagrobek rodziny Bełkowskich i Napiórkowskich odzyskał dawny blask. Grób z piaskowca szydłowieckiego znajduje się przy cmentarzu na Limanowskiego. Odnowiono go dzięki wysiłkom Społecznego Komitetu Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu oraz mieszkańców biorących udział w listopadowych kwestach

Kolejny zabytkowy nagrobek na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego został odnowiony. Chodzi o grób rodziny Bełkowskich i Napiórkowskich. Nad pracami renowacyjnymi czuwał Społeczny Komitet Ochrony Zabytkowego Cmentarza Rzymskokatolickiego w Radomiu. Zdaniem Sławomira Adamca, wiceprzewodniczącego komitetu, renowacja nagrobka z piaskowca szydłowieckiego była nie lada wyzwaniem.

To kolejny nagrobek, który został odnowiony przy wsparciu radomian biorących udział w listopadowych kwestach. Zbiórka podczas Wszystkich Świętych tradycyjnie odbędzie się także w tym roku – mówi Jerzy Przyborowski, prezes Komitetu Ochrony Zabytków.

Kosz renowacji nagrobka rodziny Bełkowskich i Napiórkowskich wyniósł 35 tyś. zł.

Tegoroczna kwesta odbędzie się do 1 do 3 listopada od godz. 9:00 do 15:00 na Cmentarzu Rzymskokatolickim Parafii św. Wacława w Radomiu przy ulicy Limanowskiego.

Komentarze