Komunikacja w święta i objazdy dla 4 i 13



Przed nami Wielkanoc. W tym czasie szykują się niewielkie zmiany w komunikacji miejskiej

W sobotę, 31 marca autobusy miejskie będą jeździć według sobotnich rozkładów jazdy (zostaną wykonane dodatkowe kursy na liniach 4, 12, 13 i 17), a w niedzielę i poniedziałek – 1 i 2 kwietnia 2018 roku autobusy będą jeździły jak w niedziele i święta.

W Wielką Sobotę, 31 marca na liniach 4, 12, 13 i 17 (jeżdżących w sąsiedztwie cmentarzy na Firleju i na Borkach) częstotliwość ich kursowania zostanie zwiększona w godzinach około 9-16.

W tym okresie autobusy na linii 4 będą jeździć co 7-8 minut, natomiast na liniach 12, 13 i 17 – co 15 minut. W obydwa dni świąt (1 i 2 kwietnia) dla linii miejskich będą obowiązywały stałe rozkłady na niedziele i święta, bez żadnych dodatkowych ograniczeń.

W niedzielę, 1 kwietnia w godzinach około 6:00-6:30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym i opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich w rejonie niektórych kościołów, spowodowane przejściem tradycyjnych procesji rezurekcyjnych (między innymi dotyczy to linii 10 na odcinku ulicy Szklanej od Katowickiej do Olsztyńskiej).

Natomiast w sobotę, 31 marca zostaną wprowadzone objazdy dla autobusów linii 4 i 13, w związku z przewidywanym brakiem możliwości wjazdu autobusów na pętlę końcową Firlej / Cmentarz. Objazd będzie obowiązywał w godz. około 9:30-17:15.

Autobusy będą kursowały w kierunku cmentarza na Firleju następującymi trasami:

linia 4 ulicami Warszawską, Aleksandrowicza (obok szpitala na Józefowie), przez rondo Powstańców Warszawy, a następnie Mieszka I i Ofiar Firleja do stałego przystanku Firlej / Cmentarz 05 (przed główną bramą nekropolii),
linia 13 stałą trasą do pętli Józefów / Szpital, następnie ponownie Aleksandrowicza, przez rondo Powstańców Warszawy, Mieszka I i Ofiar Firleja do przystanku Firlej / Cmentarz 05.

Uwaga! Autobusy linii 13 na trasie objazdu nie będą stawały nigdzie pomiędzy przystankami Józefów / Szpital 04 (na pętli) a Firlej / Cmentarz 05 (końcowy przed cmentarzem).

Autobusy linii 4 jadące w stronę Firleja będą na trasie objazdu zatrzymywały się na przystankach Aleksandrowicza / Warszawska (NŻ) 03 (pomiędzy trasą a mostem nad rzeką Mleczną) oraz Józefów / Szpital 01 (w kierunku ronda).

Powrót sprzed cmentarza na Firleju będzie odbywał się stałymi trasami, to znaczy:
linia 4 ulicami Ofiar Firleja i Warszawską,
linia 13 ulicami Ofiar Firleja, Warszawską, Aleksandrowicza, rondo Powstańców Warszawy i Mieszka I.

Autobusy linii 4 tego dnia w godzinach około 9:00-16 będą jeździły z częstotliwością co 7-8 minut, natomiast linii 13 – co 15 minut. Zwiększona będzie również częstotliwość kursowania linii 12, obsługującej cmentarz od strony ulicy Witosa – do 15 minut.

Dla pozostałych pojazdów nie będzie wprowadzanych żadnych zmian w organizacji ruchu w pobliżu cmentarza na Firleju.

MZDiK apeluje jednak do wszystkich kierowców, aby ze względu na skierowanie autobusów powyższymi trasami objazdowymi nie parkowali samochodów po północnej stronie ulicy Ofiar Firleja, zwłaszcza na odcinku w okolicach przystanku autobusowego oraz głównej bramy cmentarza.

Komentarze