full screen background image

Koncert Lay D Funk zagra w ElektrowniWielbiciele muzyki funkowo-jazzowej mogą się wybrać do Elektrowni na koncert zespołu Lay D Funk

Lay D Funk na swoim koncie ma debiutancką płytę „Miejski zgiełk” oraz album „Made in Satisfaction”. Zespół wielokrotnie występował podczas ogólnopolskich festiwali muzycznych m.in. Jazz Festiwal New Cooperation w Zamościu, X Jazz Hanza w Koszalinie, Radomskim Festiwalu Jazzowym, a także koncertował w klubach całej Polski, a także na Litwie i Łotwie.

Najnowszy projekt Lay D Funk to fusion polskiego jazzu z amerykańskimi korzeniami bluesa, funky, soulu, jazzu nowoorleańskiego, hip-hopu za sprawą współpracy z amerykańskim trębaczem trębaczem Nathanem Williamsem.

Nathan Williams – amerykański artysta, nauczyciel, multiinstrumentalista. Pochodzący z Denver, Colorado muzyk naukę gry na trąbce i fortepianie rozpoczął w wieku 9 lat. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród: The University of North Texas Jazz Festival, Boys and Girls Clubs of America, The National Foundation for the Advancement in the Arts (NFAA) and The White House.Nathan występuje na scenach całego świata, grając na festiwalach jazzowych m.in. Monterey, Umbria, Montreux and JVC Jazz festivals, Jazz Bez na Ukrainie, a także w klubach w Bostonie, Nowym Yorku, Dallas, Cleveland, Denver i Wichita.

Do projektu dołączył również Bartek Czubak, utalentowany gitarzysta młodego pokolenia, laureat ostatniego konkursu – Solo Życia 2017. Współtwórca takich projektów jak Pod Sufitem Dżungla i Jazz in Duo. Oprócz gry interesuje się realizacją dźwiękową koncertów, nagraniami i masteringiem.

W obecnym składzie zadebiutowali na Festiwalu Jazzowym w Zakopanem. Zespół planuje obecnie trasę koncertową po Polsce i Ukrainie.

Zespół składa się z zawodowych muzyków, którzy współpracowali z takimi formacjami i osobistościami jak: Michał Trzpioła (Pilichowski Band), Algis Kilis, Dario Zema, Piotr Schmidt, IRA, World Project – Virtual Band, czy Big Band Jacka Delonga.

Zespół:

Jarek Zarychta – klawisze
Nathan Williams – trąbka
Tomek Strzelczyk – saksofon, EWI
Michał Wróbel – bas
Mateusz Skórkiewicz – perkusja
Bartek Czubak – gitara

Koncert odbędzie się w piątek, 5 lipca w Cafe Elektrownia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, przy ul. Kopernika 1 w Radomiu. Początek o godz. 20.30.
Liczba miejsc siedzących ograniczona. Obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 506 876 851 lub 533 030 431.

Fot. z archiwum zespołu

Komentarze