full screen background image

Kończy się umowa na PSZOK przy WitosaKończy się umowa na prowadzenie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Witosa. PSZOK do tej pory prowadzony był przez miejską spółkę Radkom

Urząd Miejski ogłosił właśnie przetarg na prowadzenie jedynego w Radomiu miejsca, w którym będzie można się pozbyć na przykład odpadów wielkogabarytowych, sprzętu rtv, agd czy poremontowego gruzu. Zwycięzca przetargu będzie musiał na własnym terenie zapewnić między innymi pojemniki i wagi – samochodową oraz przenośną a także utworzyć stanowisko informacyjno-edukacyjne do nauki segregacji odpadów. Oferty można składać do 27 sierpnia.

Oprócz PSZOK-u przy Witosa władze Radomia planują utworzenie drugiego, w południowej części miasta. Proponowaną lokalizację przy ulicy Wjazdowej oprotestowali okoliczni mieszkańcy. Kolejną lokalizacją jest ulica Żelazna. Tym razem miasto ogłosiło konsultacje społeczne aby zapytać się mieszkańców o zdanie. Konsultacje zakończyły się 15 sierpnia ale na ich wynik musimy jeszcze poczekać.

Obowiązek prowadzenia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych nakłada na miasta ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 1996 roku.

Komentarze