Radkom jedyny do prowadzenia PSZOK-uPSZOK nie zmieni lokalizacji. Radkom – jedyny oferent w przetargu na utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Radomiu wskazał dotychczasowe miejsce na Wincentowie przy ulicy Witosa

Radkom jedynym chętnym do prowadzenia PSZOK-u. Do ogłoszonego przez Urząd Miejski przetargu na prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Radomiu wpłynęła tylko jedna oferta. Złożyła ją miejska spółka Radkom, która do tej pory prowadziła PSZOK na Wincentowie. Teraz oferta miejskiej spółki sprawdzana jest pod względem formalnym. Jeśli przejdzie weryfikację, miasto podpisze kolejną umowę z Radkomem. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych dni – mówi Agnieszka Korczak, dyrektor Wydziału Gospodarowania Odpadami Komunalnymi radomskiego magistratu.

Do PSZOK-u przyjmowane są selektywnie zebrane odpady komunalne pochodzące z gospodarstw domowych prowadzonych na terenie Gminy Miasta Radomia, objętych opłatą za gospodarowanie odpadami komunalnymi. To jedyne miejsce w mieście, gdzie radomianie mogą oddać stare lodówki, opony, gruz czy sprzęt AGD. Jeśli miasto podpisze umowę z Radkomem na prowadzenie PSZOK-u, punkt będzie nadal funkcjonował przy ulicy Witosa, bo takie miejsce wskazał oferent – tłumaczy Korczak.

Oferta Radkomu na utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Radomiu opiewa na ponad 2 mln 690 tys. zł. Umowa ma obowiązywać od 1 lutego 2021 roku do 31 stycznia roku 2022.

Komentarze