Konferencja PHILCON 2019 – aktualizacjaOgólnopolska studencka konferencja PHILCON 2019, która odbędzie się w naszym mieście 28 marca to święto języka angielskiego. Wydarzenie po raz drugi organizuje Koło Naukowe Anglistów na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu przy współpracy z American Corner Radom. – Naszym założeniem przy tworzeniu PHILCON-u jest zorganizowanie konferencji naukowej mniej formalnej, przyjaznej, sprzyjającej zawieraniu znajomości – podkreśla Kalina Szewczyk, studentka UTH.

PHILCON 2019 to druga edycja ogólnopolskiej studenckiej konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Anglistów na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Pierwsza edycja, która odbyła się w kwietniu 2018, zgromadziła studentów, wykładowców i ekspertów, aby świętować język angielski we wszystkich jego aspektach. – Zeszłoroczne wydarzenie zakończyło się sukcesem. Otrzymaliśmy pozytywne komentarze od występujących oraz publiki i jak na pierwszy raz poszło nam bardzo dobrze. Naszym założeniem przy tworzeniu PHILCON-u jest zorganizowanie konferencji naukowej mniej formalnej, bardziej przyjaznej – mówi Kalina Szewczyk, organizatorka wydarzenia.

Kalina Szewczyk

– Konferencje naukowe rządzą się swoimi prawami i organizując tego typy wydarzenie, należy trzymać się pewnych reguł. Staramy się jednak, by PHILCON przebiegał w wesołej atmosferze, sprzyjającej zawieraniu nowych znajomości. Nie chodzi tu tylko o wymianę informacji, ale także o to, by dowiedzieć się czegoś nowego, jednocześnie dobrze spędzając czas w swoim towarzystwie, niezależnie czy jesteś się studentem, wykładowcą czy osobą z zewnątrz, bo konferencja jest otwarta dla wszystkich – dodaje Kalina Szewczyk.

Konferencja PHILCON 2019 będzie składać się z czterech przestrzeni: Kultura, Literatura, Lingwistyka i Dydaktyka. – Na te bloki przyjęliśmy zgłoszenia od prelegentów, czyli studentów oraz doktorantów. Specjalnym gościem tegorocznego wydarzenia będzie gość z Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Udział w konferencji jest bezpłatny, a wszystko będzie się odbywało w języku angielskim – podkreśla Kalina Szewczyk.

Formularz zgłoszeniowy oraz więcej informacji jest dostępnych na oficjalnej stronie wydarzenia i fanpage’u Koła na Facebooku. Wszelkie pytania należy kierować na adres philcon.uth@gmail.com.

KomentarzeCLOSE
CLOSE