Konferencja „Rodzina z problemem uzależnień – konsekwencje dla dziecka”



W ramach „II Mazowieckiego Przeglądu Zdrowia Publicznego” odbędzie się konferencja pod hasłem „Rodzina z problemem uzależnień – konsekwencje dla dziecka” dedykowana Mazowszanom zawodowo zainteresowanym problematyką uzależnień. Wydarzenie zaplanowane jest na poniedziałek, 7 grudnia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja „Rodzina z problemem uzależnień – konsekwencje dla dziecka” ma na celu podniesienie świadomości określonych grup społecznych i zawodowych na temat uzależnień, wpływu spożywania alkoholu na rozwój dziecka oraz zwrócenie uwagi na rosnący problem w tym zakresie.

Wydarzenie dedykowane jest personelowi medycznemu, psychologom, terapeutom, pedagogom, pracownikom socjalnym, policjantom, pracownikom organizacji pozarządowych, pracownikom jednostek samorządu terytorialnego, członkom gminnych komisji ds. rozwiązywania problemów uzależnień, innych grupom zawodowym zainteresowanym problematyką uzależnień.

Planowane prelekcje obejmować będą następujące zagadnienia: wpływ alkoholu na mózg dziecka, występowanie płodowego zespołu alkoholowego, wpływ alkoholu i przemocy seksualnej na rozwój dziecka, dorosłe dzieci alkoholików oraz problem samobójstw u dzieci i nastolatków.

Wydarzenie odbędzie się 7 grudnia br. w siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego „Drewnica” Sp. z o.o., ul. Karola Rychlińskiego 1 w Ząbkach.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

W celu zgłoszenia udziału w konferencji organizatorzy proszą o wypełnienie i przesłanie skanu karty zgłoszeniowej na adres zdrowie@mazovia.pl do 5 grudnia br. Liczba miejsc jest ograniczona. O uczestnictwie w konferencji decyduje kolejność prawidłowo wypełnionych zgłoszeń.

Konferencja organizowana jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowiecką Radą Zdrowia Psychicznego oraz Zarządem Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego „Drewnica” Sp. z o.o.

Więcej informacji na temat konferencji znajdziesz tutaj. 

Mazowiecki Przegląd Zdrowia Publicznego

Są to cyklicznie organizowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego konferencje i spotkania, których ideą jest zwrócenie uwagi różnych środowisk na istotne problemy zdrowotne mieszkańców województwa mazowieckiego. Jest to doskonała okazja dla specjalistów z różnych dziedzin do wymiany doświadczeń i poglądów oraz poszerzania wiedzy poglądów.

Pierwszym wydarzeniem z cyklu Mazowieckiego Przeglądu Zdrowia Publicznego była konferencja naukowa zorganizowana w 2017 r. pod hasłem „Choroby kręgosłupa – profilaktyka i leczenie”. Wydarzenie przybliżyło omawiany problem od strony merytorycznej, ale również stanowiło platformę do wymiany doświadczeń dla jednostek samorządów terytorialnych i profesjonalistów z obszaru promocji zdrowia, fizjoterapii oraz medycyny. Przedstawione zostały praktyczne rozwiązania, które mogą wdrażać w życie jednostki samorządu terytorialnego. Współorganizatorem wydarzenia była Krajowa Izba Fizjoterapeutów. Wśród uczestników i prelegentów znaleźli się przedstawiciele różnych organizacji związanych z kreowaniem polityki zdrowotnej Mazowsza takich jak m.in: Warszawski Uniwersytet Medyczny, Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Konfederacja Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej.

Źródło: mazovia.pl

Komentarze



CLOSE
CLOSE