full screen background image

Konflikt miasta z ARP z Fabryką Broni w tleZawirowania przy inwestycji Agencji Rozwoju Przemysłu w historycznym budynku Fabryki Broni. ARP od roku czeka na wydanie przez miasto decyzji o warunkach zabudowy

Według Agencji wszystko rozbija się o liczbę miejsc parkingowych i działkę, na której miasto chciałoby aby były one usytuowane. – My chcemy określoną liczbę miejsc stworzyć, ale na działce obok – tłumaczy Sebastian Murawski, Pełnomocnik Zarządu ds. Powierzchni Biurowej.

Jak wyjaśnia Murawski miejsc parkingowych nie można stworzyć w samym budynku, ponieważ nie pozwala na to rozmieszczenie słupów konstrukcyjnych podtrzymujących cały obiekt.

Inaczej zamieszanie z wydaniem decyzji o warunkach zabudowy przedstawił w programie „Mocna rozmowa” Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Sprawa jest na tyle poważna, że znalazła już swój finał w Samorządowym Kolegium Odwoławczym, które przyznało rację ARP. Tak samo zrobił Wojewódzki Sąd Administracyjny, gdzie miasto skierowało skargę. Obecnie miasto złożyło kasację do wyroku. Inwestycja Agencji Rozwoju Przemysłu ma pochłonąć ok. 100 milionów złotych i przynieść blisko 2 tysiące miejsc pracy.

Komentarze