Konkurs dla młodych reżyserówTo już druga edycja konkursu dla młodych reżyserów. Organizuje go Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Mowa o konkursie na koncepcję wystawienia adaptacji scenicznej wybranego tekstu Witolda Gombrowicza. Zwycięska wizja zostanie zrealizowana podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Po premierze spektakl na stałe trafi do repertuaru radomskiego teatru. Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia

Utalentowani reżyserzy, którym bliska jest twórczość Witolda Gombrowicza, ponownie będą mieli szansę olśnić jurorów swoją wizą. Teatr im. Jana Kochanowskiego w Radomiu po raz drugi ogłasza konkurs dla młodych reżyserów na na koncepcję wystawienia adaptacji scenicznej wybranego tekstu Gombrowicza. Na propozycje radomska placówka czeka do końca kwietnia – mówi Jolanta Korłub-Ogonowska, konsultant programowy teatru.

Celem konkursu jest wspieranie młodych reżyserów teatralnych i popularyzowanie twórczości Gombrowicza – jednego z najwybitniejszych polskich dramaturgów XX wieku. To także okazja dla radomskiego teatru na wzbogacenie dorobku Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Jak dodaje Korłub-Ogonowska – zwycięska koncepcja zostanie zrealizowana na deskach radomskiego teatru podczas tegorocznego festiwalu. 

Pokłosiem pierwszej edycji konkursu był nagradzany spektakl „Ferdydurke” w reżyserii Aliny Moś-Kerger.

Tegoroczny XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w dniach od 10 do 17 października.

 

KomentarzeCLOSE
CLOSE