Konkursy KAMERALNEGO LATA – końcówka naboruJeszcze przez trzy dni można zgłaszać filmy do konkursów 12. edycji KAMERALNEGO LATA. W poniedziałek, 20 maja br. upływa termin przesyłania filmów krótkometrażowych do Konkursu Głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych. 

W przypadku Konkursu Głównego nagrodą jest ZŁOTY ŁUCZNIK – Nagroda Prezydenta Miasta Radomia. Nagrodę Specjalną przyzna też tradycyjnie Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, a wyróżnienie dla filmu o szczególnych walorach społecznych Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu. Wyniki selekcji zostaną opublikowane na stronie festiwalu do 10 czerwca 2019 roku.

Przypominamy, że do Konkursu Głównego można zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe, trwające nie dłużej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2017 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi twórcy filmowi, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz filmowcy tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej. W jury oceniającym filmy zasiadają wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową.

Miejsce dla filmów nieoczywistych, szalonych, eksperymentalnych, które wykraczają poza standardowe kategorie gatunkowe, jak zawsze znajdzie się w Konkursie Filmów Odrzutowych HYDE PARK. Swoje produkcje do udziału w tej sekcji konkursowej mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani. Jedynym ograniczeniem jest czas – proponowane filmy nie mogą trwać dłużej niż 15 minut.

12. edycja KAMERALNEGO LATA odbędzie w dniach 7 – 13 lipca 2019 r.

Organizatorem wydarzenia jest FILMFORUM, a głównym współorganizatorem Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu.

Współorganizatorami wydarzenia są także: Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej oraz ŁAŹNIA – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

KAMERALNE LATO objęte jest mecenatem: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAIKS.

Partnerem głównym przedsięwzięcia jest Miasto Radom, partnerem logistycznym KIA Plejada, partnerem technologicznym CANON, partnerami edukacyjnymi: American Corner Radom, Miejski Ośrodek Kultury AMFITEATR i Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, a partnerami organizacyjnymi: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu i Mazovia Warsaw Film Commission.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych na stronie www.kameralnelato.pl.

Formularz zgłoszenia filmów znajduje się pod linkiem: https://kameralnelato.pl/formularz-zgloszeniowy-2019/

Komentarze