full screen background image
Search

Konsultacje na XV-leciuJak będzie wyglądał plac między ulicami Bema, Jasińskiego i Sowińskiego? Właśnie rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie. Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała kilka wariantów zagospodarowania terenów zielonych, lokalizacji miejsc parkingowych oraz układu dróg i organizacji ruchu na terenie osiedla.

– Zależy nam na tym, by szczegółowe rozwiązania odpowiadały oczekiwaniom tych osób, którym w przyszłości ten teren będzie służył. Dlatego zachęcam do udziału w zaplanowanych w najbliższych dniach spotkaniach oraz do wypełniania ankiet – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia.

Miejska Pracownia Urbanistyczna przygotowała również pięć propozycji wykonania dróg dojazdowych. Mieszkańcy trzech wieżowców złożyli wniosek, aby ułatwić im dojazd do ich bloków. Teraz będą mogli zdecydować, który wariant jest najkorzystniejszy.

W trakcie konsultacji odbędą się trzy spotkania otwarte, na których mieszkańcy będą mogli wskazywać wybrane przez siebie warianty oraz zgłaszać swoje uwagi i propozycje.

Dwa pierwsze spotkania odbędą się u zbiegu ulic Bema i Sowińskiego: w środę – 20 września, w godz. 16.00-19.00 oraz w sobotę – 23 września w godzinach 10.00-13.00.

Spotkanie podsumowujące konsultacje jest planowane na poniedziałek, 25 września. Odbędzie się ono w budynku PSP nr 5, przy ul. Sowińskiego, o godz. 17.

Zainteresowani mogą również przesyłać wypełnione ankiety drogą mailową na adres: konsultacje@umradom.pl.

Ankiety można pobrać ze strony miasta.

Teren położony między ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego będzie przebudowywany w przyszłym roku. Koncepcje przygotowane przez Miejską Pracownię Urbanistyczną zakładają m.in. urządzenie terenów rekreacyjnych, w tym budowę placu zabaw. Powstaną także nowe miejsca parkingowe.

Część prac będzie prowadzona w ramach realizacji programu LIFE. To program, który ma przeciwdziałać negatywnym skutkom zmian klimatu.

           

Komentarze