full screen background image
Search

Remis IKTS Broń Radom na inauguracje rozgrywekMeczem wyjazdowym w Zielonej Górze zainaugurowała sezon męska drużyna IKTS Broń Radom w rozgrywkach pierwszej ligi tenisa stołowego.

Mając w pamięci odległość, specyfikę hali oraz fakt, iż mecz miał być rozegrany nowym typem piłeczek z Abs-u, do Drzonkowa udaliśmy się dzień wcześniej, a w dniu meczu odbyliśmy poranny trening – komentują zawodnicy IKTS Broń Radom.

Zielonogórska drużyna jest bardzo młoda, a jej szeregi zasilają medaliści Mistrzostw Polski kategorii młodzieżowych.

W pierwszej grze Kamil Nalepa, występujący zazwyczaj w Superlidze, nie dał szans Sebastianowi Lubasiowi. Jak się okazało, Kamil zarówno tego dnia, jak i w następnym meczu z Frysztakiem przegrał jedynie jednego seta. Zwycięstwa 3:1 odnieśli Paweł Glegoła oraz Marcin Kusiński, zaś Artur Kalita ograł Szymona Najdera w piątym secie, broniąc piłki meczowej !

Korzystny wynik spowodował roszadę deblową, która miała na celu utrzymanie prowadzenia. Tak też się stało, para Kusinski/Glegoła uległa 3:0 (wszystkie sety po przewagach) deblowi Nalepa/Wachowiak, zaś Kalita/Lubaś odnieśli łatwe zwycięstwo nad parą Najder/Jankowski.

Niestety, w następnych grach Marcin Kusiński uległ 1:3 Nalepie, a Paweł Glegoła 2:3 Najderowi i o wyniku miały decydować ostatnie gry. Zaskakuje bardzo wysoki poziom Kamila Nalepy, gdyż popularny „Kusy” znajduje się ostatnio w wybornej formie, co potwierdził wieloma wygranymi w sparingach z najlepszymi seniorami Polski. Doświadczeniem wykazał się Artur Kalita wygrywając 3:0, a Sebastian Lubaś świetnie radził sobie z Wachowiakiem do stanu 2:0 i 5:2 dla naszego zawodnika, by ostatecznie ulec 11:9 w piątym secie. Mecz zakończył się remisem 5:5.

W najbliższą sobotę o godz. 16  w hali ZSB przy ul. Kościuszki 7 rozegrany zostanie mecz ligowy z Bielsko-Białą, faworytem rozgrywek .

Komentarze