full screen background image
Search

Wszystko EtnoW niedzielę, 17 września Miejska Partyzantka Geriatryczna zaprasza na drugą edycję imprezy Młodzież Zaawansowana (reaktywacja). W tym roku tematem tej imprezy ponad generacjami będzie etno.

Jak zapowiadają organizatorzy, Miejska Partyzantka Geriatryczna chce łączyć pokolenia we wspólnym działaniu i zabawie. –Zapraszamy na imprezę radomian w każdym wieku. Ci, którzy przyjdą wystylizowani wezmą udział w konkursie – mówi Marek Mioduszewski z EMPEGIE.

O godz. 16.30 zbiórka przy fontannach. Stamtąd o godz. 17 wyruszy Etno Rada Parada, która dojdzie do pomnika Jana Kochanowskiego przy ul. Żeromskiego.

Na scenie przy pomniku zostanie rozstrzygnięty konkurs na limeryk „generacje i ich racje”. Będzie też pokaz mody przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. W rolę modeli wcielą się m.in. członkowie Stowarzyszenia Miejska Partyzantka Geriatryczna.

Po pokazie uczestnicy imprezy przejdą do muszli koncertowej w parku im. T. Kościuszki, gdzie zagra zespół „Guzowianki” z kapelą Bursów. Dla miłośników tańca będą warsztaty taneczne, które poprowadzi Grzegorz Ajdacki – jeden z najlepszych nauczycieli tańców ludowych.

Do tańca zagra „Zawołany Skład Weselny”, czyli Agnieszka i Mateusz Niwińscy.

Komentarze