Koronawirus w zwoleńskim kościele3 zakażonych duchownych i czwarty, który czeka na wyniki – chodzi o osoby związane z Kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. To tam koronawirusa zdiagnozowano w dwóch sióstr zakonnych i jednego księdza. W najbliższym czasie ma się okazać, czy kolejna siostra nie jest zarażona

To już 100 mieszańców Zwolenia i okolic zwolnionych z kwarantanny – Sanepid po 10 dniach zakończył domową izolację osobom z bliskiego kontaktu zakażonych duchownych. Mowa o zarażonym księdzu i dwóch „dodatnich” siostrach zakonnych związanych z Kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu. To tam wystąpiło ognisko koronawirusa, dlatego świątynia została zamknięta, a msze święte transmitowane są w internecie. Na chwilę obecną na wyniki badań w kierunku COVID-19 czeka jeszcze jedna siostra zakonna, u której wystąpiły objawy wirusa – mówi dyrektor Powiatowej Stacji Satnitarno-Epidemiologicznej w Zwoleniu dr Teresa Kacperczyk-Baran.

Przypomnijmy, w związku z pojawieniem się ogniska koronawirusa w zwoleńskim kościele, tamtejszy sanepid objął kwarantanną ponad 160 osób z bliskiego kontaktu zakażonych duchownych. Jak informuje Kacperczyk-Baran – na chwilę obecną w kwarantannie przebywa już tylko ok. 60 osób. Żadna z nich nie wykazuje objawów COVID-19.

Wśród osób objętych kwarantanną nie ma wiernych, którzy uczestniczyli w mszach w zwoleńskim kościele, ale dla bezpieczeństwa został on zamknięty.

Parafianie, u których jednak wystąpią objawy koronawirusa, mają się zgłosić do lekarza pierwszego kontaktu.

Komentarze