Ustawa ws. podziału województwa mazowieckiego na finiszuPrace nad ustawą dotyczącą podziału województwa mazowieckiego są na finiszu i lada chwila trafi ona do Sejmu – powiedział dziś w „Mocnej Rozmowie” Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Chodzi o administracyjne wyodrębnienie województwa warszawskiego – czyli Warszawy i otaczających ją powiatów – oraz województwa mazowieckiego. Konkretów, czyli tego jak dokładnie wyglądać ma podział i kiedy miałby nastąpić parlamentarzysta nie chciał ujawnić.

Wciąż nie ma jasnej deklaracji dotyczącej tego, które z miast zostałoby stolicą nowego województwa, jednak zdaniem posła Suskiego to Radom ma największe szanse.

Poseł Marek Suski zdementował też medialne doniesienia, jakoby miał zamiar ubiegać się o fotel marszałka nowego województwa.

Przeciwko podziałowi opowiada się opozycja. Adam Struzik, który od 19 lat jest marszałkiem Mazowsza uważa, że jedynym celem podziału jest zdobycie większej władzy na terenie województwa mazowieckiego przez PiS. Radni Mazowsza przyjęli we wtorek stanowisko „w sprawie zachowania integralności administracyjnej województwa mazowieckiego”.

Komentarze