Kosztowniak: Budujemy w parlamencie koalicję zwolenników podziału MazowszaBudujemy w parlamencie koalicję zwolenników podziału Mazowsza – powiedział w Mocnej Rozmowie Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Mowa o projekcie utworzenia dwóch województw: warszawskiego i nowego mazowieckiego ze stolicą w Radomiu

To nie samorząd a parlament zdecyduje o podziale Mazowsza – powiedział w Mocnej Rozmowie poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Kosztowniak. Poseł odniósł się do przyjętego przez zarząd województwa mazowieckiego negatywnego stanowiska co do wydzielenia z Mazowsza Warszawy i ościennych powiatów. Kosztowniak jednocześnie przyznał, że politycy PiS cały czas budują w parlamencie koalicję zwolenników podziału obecnego województwa mazowieckiego.

Przypomnijmy, podział Mazowsza dotyczy utworzenia dwóch województw. Pierwsze, warszawskie obejmowałoby Warszawę i powiaty okalające, drugie, mazowieckie – pozostałą część regionu z Ciechanowem, Ostrołęką, Płockiem, Siedlcami i Radomiem jako stolicą. Zdaniem posła Andrzeja Kosztowniaka na takim podziale zyskałyby przede wszystkim biedniejsze regiony Mazowsza.

Projekt podziału Mazowsza, który nadzoruje poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski jest już gotowy. Nie wiadomo jednak kiedy wpłynie do Sejmu i w jakim terminie odbędą się wybory. 

KomentarzeCLOSE
CLOSE