Rejestracja szczepień przeciwko COVID-19823 placówki medyczne – w tylu punktach na Mazowszu prowadzone będą szczepienia przeciwko COVID-19 dla mieszkańców naszego województwa. Rejestracja szczepień dla seniorów powyżej 80 roku życia rusza w piątek, 15 stycznia

Trwa szczepienie personelu medycznego przeciwko COVID-19. Do tej pory w mazowieckich szpitalach marszałkowskich zaszczepiono blisko 8 tys. pracowników służby zdrowia. W kolejnym etapie w lecznicach na Mazowszu będzie prowadzone szczepienie mieszkańców województwa. Wyznaczono do tego 823 punkty w tym Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, gdzie trwa właśnie akcja szczepień tzw. grupy zero. Rejestracja szczepień dla seniorów powyżej 80 roku życia rusza już w piątek, 15 stycznia – mówi marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

W piątek, 15 stycznia ruszają także zgłoszenia do szczepień. Każda osoba w wieku od 18 do 69 roku życia będzie mogła zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online. Rejestracja seniorów, którzy ukończyli 70 lat rozpocznie się natomiast 22 stycznia. Jak tłumaczy Elżbieta Lanc z  zarządu województwa mazowieckiego – szczepienia prowadzone będą w trzech etapach.

Rejestracja szczepień będzie odbywała się na 3 sposoby m.in. za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

KomentarzeCLOSE
CLOSE