Książki dla niewidomych2 tysiące 22 książki cyfrowe posiada w swoich zasobach Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu. To czytelnicze propozycje dla niewidomych lub słabowidzących bibliofilów. Radomianie z tą dysfunkcją wypożyczyli w sumie w ubiegłym roku tysiąc 815 cyfrowych książek

Tysiąc 815 razy – tle wypożyczeń książek cyfrowych odnotowała w ubiegłym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu. To w ramach oferty czytelniczej dla niewidomych lub niedowidzących radomian. W sumie w bibliotecznych zasobach znajdują się 2 tysiące 22 cyfrowe książki z różnych gatunków literackich – mówi Anna Skubisz-Szymanowska, dyrektor placówki.

Jak tłumaczy dyrektor Skubisz-Szymanowska – poszerzenie bibliotecznych zasobów o ofertę dla niewidomych umożliwiła współpraca ze stowarzyszeniem „Larix”.

Miejska Biblioteka regularnie wzbogaca się także o cyfrowe książki mówione. Do końca tego roku ma mieć w swoich zasobach 260 tytułów przeczytanych przez 28 profesjonalnych lektorów. To nowoczesna wersja książek mówionych, nagranych na kasetę z taśmą magnetofonową.

Niewidomi lub niedowidzący radomianie mają także do dyspozycji tak zwane czytacze. To specjalne czytniki książek cyfrowych. Miejska Biblioteka dysponuje 3 takimi urządzeniami. W zeszłym roku wypożyczyła je w sumie 51 razy. W jednym czytaczu mieści się ok. 60 tytułów.

KomentarzeCLOSE
CLOSE