Kwiecień: Szpital tymczasowy powstanie na wypadek trzeciej fali epidemiiSzpital tymczasowy jest potrzebny na wypadek trzeciej fali epidemii – stwierdziła w Mocnej Rozmowie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień. Parlamentarzystka odniosła się do organizowanej właśnie w Radomskim Centrum Rehabilitacji lecznicy dla „covidowych” pacjentów. W sprawie użyczenia pomieszczeń na szpital tymczasowy Rada Miejska podjęła już uchwałę

Coraz bliżej uruchomienia szpitala tymczasowego w Radomiu. Na sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę w sprawie użyczenia pomieszczeń Radomskiego Centrum Rehabilitacji na „covidową” lecznicę. Mowa o obiekcie przy ulicy Narutowicza, gdzie ma znaleźć się 80 łóżek dla zakażonych  koronawirusem pacjentów. – Takie miejsca muszą być zabezpieczone na wypadek trzeciej fali epidemii – mówi posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień.

Zdaniem poseł Anny Kwiecień obecny system ochrony zdrowia nie zdoła obsłużyć wszystkich „covidowych” pacjentów, jeśli dojdzie do eskalacji zakażeń. To dlatego szpitale tymczasowe są potrzebne, nawet jeśli w najbliższym czasie pozostaną niezapełnione. W przypadku organizacji takiej placówki w Radomiu łóżek dla chorych na COVID-19 ma być w sumie 100. Dodatkowych 20 miejsc z podłączeniem do respiratorów powstanie w dotychczasowym zakładzie rehabilitacji mieszczącym się w Radomskim  Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Tochtermana.

Przypomnijmy, Totalizator Sportowy jako spółka Skarbu Państwa odpowiada za stronę organizacyjną i inwestycyjną przy szpitalu tymczasowym w Radomiu. Patronat nad nową placówką obejmie Radomski Szpital Specjalistyczny. 

Komentarze