„Laptop za jeden uśmiech” to nazwa akcji społecznej radomskich „behapowców”Ogólnopolskie Stowarzyszenie Pracowników Służby BHP w Radomiu postanowiło w dobie koronawirusa i zdalnej nauki wesprzeć sprzętem elektronicznym najbardziej potrzebujące dzieci i młodzież

Lista potrzebujących jest długa. Jak wynika z informacji zebranych przez „behapowców” jest na niej 118 osób. Do tej pory udało się zebrać 47 urządzeń z czego 40 przekazała jedna z radomskich firm. – Lista najbardziej potrzebujących wsparcia została oparta na danych otrzymanych ze szkół – mówi Grzegorz Szałas prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP Oddział w Radomiu.

Do akcji przyłączyli się studenci koła naukowego radomskiego Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego. Przygotowują oni krótki filmik z zakresu wiedzy jak pracować zdalnie.

Podarować można nie tylko laptopy, ale również słuchawki czy kamerki. W celu przekazania sprzętu można skontaktować się z koordynatorem akcji Józefem Witczakiem pod numerem telefonu 608534932, bądź przez facebookowy profil „Laptop za jeden uśmiech”.

Komentarze