Lasota: Mazowsze nie zostanie podzielone w tej kadencjiPolitycy PiS-u są niespójni co do koncepcji podziału Mazowsza – stwierdziła w Mocnej Rozmowie radna Koalicji Obywatelskiej Magdalena Lasota. Radna skomentowała rozbieżności w wypowiedziach posła Marka Suskiego i wicerzenika Prawa i Sprawiedliwości co do roli Radomia po podziale administracyjnym obecnego województwa mazowieckiego

Podział Mazowsza nie nastąpi w tej kadencji – uważa radna Koalicji Obywatelskiej Magdalena Lasota. Radna odniosła się w Mocnej Rozmowie do nadzorowanego przez posła Marka Suskiego projektu wydzielenia z obecnego województwa mazowieckiego Warszawy i ościennych powiatów. – To projekt, który podobno jest gotowy i ma zaledwie kilka stron, co już jest sprzecznością – mówi Lasota.

Do podziału Mazowsza na dwa województwa chcą doprowadzić politycy Prawa i Sprawiedliwości. Stolicą nowego województwa mazowieckiego miało być nasze miasto, o czym poinformował Radio Radom na początku stycznia poseł Marek Suski. Wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel zauważył natomiast, że status stolicy województwa nie istnieje, ale Radom może być miastem wojewódzkim tak jak inne miejscowości np. Siedlce czy Płock. – Oznacza to, że politycy PiS-u nie są jednomyślni w koncepcji podziału administracyjnego Mazowsza, który do tej pory jest niejasny – komentuje Lasota.

Województwo mazowieckie obecnie jest podzielone na dwie jednostki statystyczne – Warszawę z obszarem metropolitalnym i region poza metropolitalny. 

KomentarzeCLOSE
CLOSE