W Pionkach powstanie nowa Strefa Aktywności Sportowo-RekreacyjnejNa osiedlu „Chemiczna” w Pionkach powstanie Lokalna Strefa Aktywności Sportowo-Rekreacyjnej. Miasto otrzymało na ten cel blisko 100 tysięcy złotych dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego

Na początku tygodnia do Urzędu Miasta w Pionkach wpłynęła informacja o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o dotacje z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego na budowę specjalnej strefy relaksu, przeznaczonej dla dzieci i dorosłych. 

– Inwestycja powstanie na osiedlu, o którym jeszcze niedawno w Pionkach mówiono, że jest zapomniane – mówi burmistrz Pionek, Robert Kowalczyk, gość Magazynu Samorządowego

W ramach projektu, z myślą o najmłodszych powstanie plac zabaw, na wyposażeniu którego znajdzie się m.in. zestaw rekreacyjny „Zamek – twierdza” ze zjeżdżalnią, huśtawki, czy piaskownica. Dla starszych w strefie powstanie siłownia plenerowa, czytelnia z ławkami, a całość zostanie odizolowana zielenią.

Pionki na ten cel otrzymały od Mazowsza dofinansowanie w kwocie blisko 95 tysięcy złotych. Inwestycja ma zostać zrealizowana jeszcze w tym roku.

KomentarzeCLOSE
CLOSE