Laureaci Nagrody Literackiej 20193 książki z 55 – jury przyznało Nagrody Literackie Miasta Radomia 2019. Otrzymali ją Ziemowit Szczerek za „Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion” i Anna Spólna za „Dialogi z Mickiewiczem”. Dr Sebastian Piątkowski to tegoroczny laureat nagrody specjalnej przyznanej za całokształt twórczości

Znamy laureatów Nagrody Literackiej Miasta Radomia 2019. To Ziemowit Szczerek, Anna Spólna i dr Sebastian Piątkowski. Zwycięzcy otrzymali po 10 tys. zł za najlepsze zdaniem jury książki wydane w poprzednim roku. „Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion” to powieść Ziemowita Szczerka, która wygrała w kategorii książka literacka – mówi juror Sebastian Równy.

W kategorii książka naukowa lub popularnonaukowa jury doceniło „Dialogi z Mickiewiczem” – publikację Anny Spólnej. Jak opisuje juror dr Adam Duszyk to podsumowanie wieloletnich badań literackich.

W tym roku jury przyznało także nagrodę specjalną. Otrzymał ją dr Sebastian Piątkowski za całokształt twórczości ze szczególnym uwzględnieniem książki „Radom w latach wojny i okupacji niemieckiej (1939-1945)”.

Nagrody wręczono podczas gali towarzyszącej VII Radomskim Targom Wydawnictw Regionalnych.

Nagroda Literacka Miasta Radomia przyznawana jest od 2009 roku.

KomentarzeCLOSE
CLOSE