full screen background image

Radni wrócili do RatuszaW wyremontowanym gmachu zabytkowego Ratusza rozpoczęła się dziś pierwsza po 60 latach sesja radomskiej Rady Miejskiej

To zmiana na lepsze – tak nową salę obrad oceniają radni Rady Miejskiej. Rajcy wrócili do Ratusza po 60 latach przerwy. Zabytkowy budynek przeszedł rewitalizację i dziś odbywa się tu pierwsze posiedzenie. W sali zamontowano nowoczesny system do głosowania i telewizyjnej transmisji na żywo.

31. posiedzenie zainaugurowało poświęcenie sali obrad, a następnie radni przetestowali sprzęt do głosowania. Sala jest nowoczesna, ale mogłaby być większa – ocenia radny niezależny Kazimierz Woźniak.

Sala obrad nosi imię Marii Kelles-Krauz. To hołd złożony wybitnej radomiance, która w 1919 roku jako pierwsza kobieta w Polsce została przewodniczącą Rady Miejskiej – mówi Wioletta Kotkowska, radna Koalicji Obywatelskiej.

Sale dobrze ocenia też radna Koalicji Obywatelskiej Magdalena Lasota, choć ma zastrzeżenia co do samego systemu do głosowania.

W programie dzisiejszego posiedzenia jest m.in. planowana podwyżka cen śmieci o 77 procent i powołanie Miejskiego Instytutu Kultury.

Komentarze