Lekkoatleci RLTL ZTE Radom wracają z workiem medali z Mistrzostw Polski juniorów

Radomscy lekkoatleci reprezentujący RLTL ZTE Radom zdobyli podczas Mistrzostw Polski juniorów do lat 20 pięć medali.

Odbywające się w dniach 1-3 lipca w Suwałkach Mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 przyniosły radomskim lekkoatletom worek medali. Pierwszy na listę medalową wpisał się Mateusz Dębski, który w biegu na 3000 metrów zdobył złoty medal z czasem 8.28.00. Mateusz Kaczor startujący również w tym biegu osiągnął wynik 8.46.07 co wystarczyło na zajęcie 8. miejsca.

W drugim dniu imprezy brązowy medal zawisł na szyi Kamili Drabik, biorącej udział w biegu na 400 metrów. Z wynikiem 61.70 uplasowała się na trzecim stopniu podium i ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Ósmą lokatę w tym biegi zajęła Alicja Wiernicka 64.82.

W niedzielne popołudnie zawodnicy RLTL ZTE Radom wywalczyli kolejne 3 krążki. Bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Mateusz Kaczor w biegu na 5000 metrów z czasem 15.07.48. Mateusz Dębski w biegu na 1500 metrów zdobył srebrny medal z czasem 3.56.06. Inny reprezentant RLTL ZTE Radom Patryk Kozłowski w tej samej konkurencji zajął 6. miejsce z czasem 3:59.88.

Sztafeta 4×400 mertrów w składzie Alicja Wiernicka, Paulina Waśniewska, Zofia Praczukowska, Kamila Drabik z czasem 3:54.24 zajęła trzecie miejsce.

RLTL ZTE Radom zajął drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.