3 medale na RLTL ZTE Radom na Mistrzostwa Polski juniorów do lat 23

Podopieczni  Bożeny Jadczak, Leszka Trzosa i Artur Błasińskiego na rozgrywanych w Suwałkach Mistrzostw Polski do lat 23 zdobyli komplet kruszców.

Pierwszego dnia odbywających się w stolicy Podlasia Młodzieżowych Mistrzostw Polski Mateusz Kaczor wystartował w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Podopieczny trenera Leszka Trzosa na co dzień biega znacznie dłuższe dystanse i to był jego debiut w tej konkurencji. Debiut ten może zaliczyć do udanych, gdyż ulegał tylko fachowcom w tej dziedzinie, którzy specjalizują się w tym biegu. Na metę Mateusz Kaczor wbiegł jako trzeci z czasem 9.21.48, ulegając tylko Mateuszowi Kaczmarkowi z Floty Gdynia z czasem 9.11.76 i Patrykowi Błaszczykowi z Jantar Ustka z wynikiem 9.16.60. Warto podkreślić fakt, ze na kilometr przed metą na prowadzeniu był zawodnik z Radomia.

Mateusz Kaczor na tych mistrzostwach zdobył jeszcze jeden medal, tym razem srebrny w biegu płaskim na 5000 metrów, w którym to uzyskał swój nowy rekord życiowy – 14.46.20. Na pierwszym miejscu został sklasyfikowany zawodnik MLKS Baszta Bytów Grzegorz Ebel, a podium uzupełnił z LZS KL Kotwica Brzeg Kamil Karbownik z czasem 14.44.82.

W biegu na 800 metrów pań, niesamowitą walkę do końca stoczyły do ostatnich metrów Paulina Waśniewska i  Natalia Gulczyńska (MKL Szczecin). Zwycięsko z tej rywalizacji o 0.9 sekundy wyszła radomianka uzyskując czas 2.11.08. Trzecia na mecie zameldowała się Martyna Galant (AZS Poznań) z czasem 2.13.35.

W biegu na 400 metrów przez płotki RLTL ZTE Radom reprezentowały dwie płotkarki Kamila Drabik i Alicja Wiernicka. Pierwsza z nich do mety przybiegła na 5. tym miejscu, uzyskując  czas 62.77, a druga Wiernicka była siódma z czasem 63.73. Wygrała reprezentantka UKS 55 Łódź Justyna Sagniak z rezultatem 59.71.