Reprezentacja Polski U-21 Mistrzami Świata

Podopieczni Sebastiana Pawlika bez starty seta pokonali Kubę 3:0 w finale siatkarskiego mundialu w Czechach.

Reprezentacja Polski U-21 został Mistrzami Świata juniorów, gdzie w finale dość gładko rozprawiła się z Kubą 3:0. Podopieczni Sebastiana Pawlika nie dali najmniejszych szans rywalom, pokonując ich po raz drugi w tym turnieju w tym samym wymiarze setowym.

Pierwszy set finału na samym jego początku był bardzo wyrównany, a gra toczyła się punkt za punt do stanu (9:9). Od tego momentu to nasi siatkarze zaczęli po woli zdobywać  przewagę nad rywalem. Na drugą przerwę techniczną schodzili z dwupunktowym prowadzeniem (16:14). Po chwili odpoczynku podopieczni Sebastiana Pawlika odpalili swoje pokłady energii, wygrywając pierwszą odsłonę finału (25:20).

Choć to finał to emocji towarzyszącym finałowi było znacznie mniej, niż w meczu o finał z Brazylia. Druga partia zaczęła się pod dyktando Polaków, którzy to na samym początku zdobyli 5 – punktową przewagę (6:1). Dalsza część tego seta to wyłącznie „solówka” naszego zespołu, który funkcjonował jak dobrze naoliwiona maszyna, deklasując rywala i odbierając mu jakąkolwiek chęć gry. Druga partię Polacy wygrali z miażdżącą przewagą (25:10).

Trzeci set był ostatnim dzwonkiem na odwrócenie losów przez Kubańczyków. Niestety ta sztuka im się nie udała i biało-czerwoni kontynuowali swoją „solówkę”. Kiedy Kubańczycy próbowali zaskoczyć podopiecznych trenera Pawlika prostymi zagraniami, uaktywnił się nasz blok, który zaczął zapisywać kolejne punkty na naszym koncie (16:11). Skuteczne ataki Bartosza Kwolka,Jakuba Ziobrowskiego i Tomasza Fornala doprowadziły Polaków do zwycięstwa. Zwycięstwo przypieczętował Jakub Kochanowski i Polacy wygrali trzecią partię (25:19) i w całym meczu 3:0.

W meczu o 3.miejsce Rosjanie pokonali Brazylijczyków 3:0 (25:16, 25:16, 25:19).

Było to 48. zwycięstwo z rzędu tej reprezentacji w ciągu ostatnich 3 lat. Polacy triumfowali również po raz trzeci w historii tych rozgrywek. Wcześniej miało to miejsce w 1997 roku w Bahrajnie i 2003 roku w Iranie.

W tym turnieju w reprezentacji Polski zagrali zawodnicy Cerrad Czarnych Radom w składzie Jakub Ziobrowski, Tomek Fornal oraz Norbert Huber.

Polska – Kuba 3:0 (25:20, 25:10, 25:19)
Polska: Kwolek, Ziobrowski, Kochanowski, Fornal, Huber, Kozub, Masłowski (libero) oraz Gil, Jakubiszak
Kuba:  Suarez, Castro, Hernandez, Arredondo, Rojas, Alvarez, Rubiera (libero) oraz Carbera, Herrera, Arce