full screen background image

Liczniki pod lupą drogówkiKontrola drogomierzy zdaje egzamin. Są już pierwsi zatrzymani z cofniętymi licznikami. To efekt akcji prowadzonej przez drogówkę

Jechał za szybko i „wpadł’ w ręce drogówki, dodatkowo okazało się że auto, które prowadził ma cofnięty licznik. Mazowieccy policjanci zatrzymali w Makowcu kierowcę za przekroczenie prędkości. Podczas kontroli policjanci sprawdzili też stan drogomierza i wykryli nieprawidłowości – mówi Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Policja sprawdziła stan licznika w związku z noworoczną zmianą przepisów. Teraz podczas kontroli pojazdów monitorowany jest także drogomierz.

Jak podkreśla Stanisław Popiel z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu – rutynowe sprawdzanie drogomierzy ma odstraszyć potencjalnych oszustów od cofania liczników.

Wynik policyjnych kontroli liczników trafia do bazy danych. Mają do niej dostęp wszyscy kierowcy pod internetowym adresem: historiapojazdu.gov.pl

Komentarze