full screen background image

Pat ws budżetu RadomiaCo dalej z budżetem Radomia na 2020 rok? Nadal nie ma porozumienia w tej sprawie. A to problem dla organizacji pozarządowych, które zostały pozbawione pieniędzy na funkcjonowanie – powiedział w „Mocnej Rozmowie” Kazimierz Woźniak, radny niezależny

Bieg Kazików, stypendia sportowe dla dzieci i młodzieży czy pomoc dla bezdomnych – to wszystko stoi pod znakiem zapytania z powodu nieuchwalonego budżetu Radomia. Organizacje pozarządowe czekają na decyzję radnych, a w sprawie nadal nie ma porozumienia. Uchwałę bezpodstawnie blokują Radni PiS, powiedział w „Mocnej Rozmowie” Kazimierz Woźniak, radny niezależny.

 

Jeśli do 31 stycznia Rada Miejska nie uchwali budżetu miasta, wówczas plan wydatków ustali Regionalna Izba Obrachunkowa. Sytuacja jest patowa, a cierpią na tym organizacje pozarządowe, które zostały pozbawione pieniędzy na funkcjonowanie – dodał radny.

Projekt tegorocznego budżetu zakłada przeznaczenie dla organizacji pozarządowych prawie 13 mln zł. Porozumienia nie ma z powodów politycznych – uważa radny.

W sprawie odbyły się już dwa spotkania przedstawicieli Rady Miejskiej i prezydenta, oraz posiedzenie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wkrótce ma odbyć się kolejne, a ostateczna decyzja ma zapaść do końca stycznia. Jeśli radni nie uchwalą budżetu Radomia, zrobi to za nich Regionalna Izba Obrachunkowa.

Komentarze