Lombard zagra w BiałobrzegachLombard – znany i lubiany zespół, ikona polskiej muzyki, wystąpi w Białobrzegach

„Przeżyj to sam”, „Szklana pogoda”, Śmierć w dyskotece”, to tylko niektóre piosenki zespołu Lombard jakie znają fani polskiej muzyki rockowej. Teraz będzie szansa, żeby wysłuchać na żywo hitów tej kapeli.

Zespół LOMBARD powstał w 1981 roku w Poznaniu. Jego liderem jest Grzegorz Stróżniak – kompozytor, aranżer, wokalista grający na instrumentach klawiszowych. To on od 40 lat nadaje zespołowi pop-rockowy charakter, łącząc ekspresyjne gitarowe brzmienia z pełnym bogactwem możliwości instrumentów klawiszowych i elektroniki. Od 1999 roku wspólnie z wokalistką zespołu Lombard Martą Cugier stanowią niepowtarzalny duet na scenie i w życiu, od ponad 20 lat realizując w Lombardzie swoje muzyczne marzenia.

W pierwszym dziesięcioleciu LOMBARD współpracował z wieloma instrumentalistami i dwiema wokalistkami Wandą Kwietniewską i Małgorzatą Ostrowską, które kilkadziesiąt lat temu rozpoczęły działalności solowe. Zespół istniał w kilkunastu składach, obecny skład tworzą: Marta Cugier – wokal, Grzegorz Stróżniak – lider, wokal, instr. klawiszowe wraz z towarzyszącymi muzykami: Łukasz Luki Kulczak – gitara, Paweł Kosa Kosicki – bas, Bartek Krawczak – perkusja.

Lombard nagrał kilkanaście płyt i wciąż zaskakuje swoich fanów kolejnymi muzycznymi odsłonami. Najnowsze to: DVD z wielokrotnie nagradzanym projektem multimedialnym „LOMBARD W HOŁDZIE SOLIDARNOŚCI – Drogi do wolności” (2008), bardzo osobista płyta „ShowTime” (2012) i jubileuszowa LOMBARD Swing (2016) stanowiąca muzyczny swingowo – rockowy eksperyment. Zespół wylansował wiele przebojów. Największe z nich to legendarne już „Przeżyj to sam” i dobrze znana „Szklana pogoda” oraz najnowsze „Deja’vu – to już było” czy „Modlitwa o wyspy szczęśliwe”. W w latach ’80 zespół współpracował z zewnętrznymi tekściarzami: Jackiem Skubikowskim, Markiem Dutkiewiczem, Andrzejem Sobczakiem. Dziś teksty dla zespołu Lombard pisze Marta Cugier.

Kapela zagrała kilka tysięcy koncertów w Polsce i dla Polaków na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. Koncerty zespołu Lombard przyciągają fanów muzyki wszystkich pokoleń. W 2016 roku LOMBARD obchodził 35 rocznicę powstania z tej okazji przygotował projekt z towarzyszeniem Big Bandu i Orkiestry Kameralnej „MUZYKA BEZ GRANIC”. Największe przeboje zespołu Lombard w wersjach swingowych, jazzowych pokazuje wszechstronność wokalistów i muzyków zespołu. Lombard udowadnia na scenie, że muzyka nie ma granic i znów zaskakuje swoich fanów i krytyków. W 2019 roku na wniosek przyjaciół ze Związku Podhalan zespół otrzymał wyróżnienie państwowe GLORIA ARTIS za promocje na całym świecie polskich tradycji, wartości, historii i patriotyzmu.

W 2021 roku zespół świętuje 40 rocznicę swoich urodzin niezwykłym projektem LOMBARD 40/40 łączącym różne sposoby wyrażenia artystycznego. Do współpracy zaprosił niezwykłych artystów: Arkadiusza Dzielawskiego – znanego na całym świecie malarza realizmu magicznego i fotografa Annę Pawelczak. Niezwykłe jubileuszowe wydawnictwo LOMBARD 40/40 ukaże się jesienią 2021 roku.

Koncert Lombardu odbędzie się w niedzielę, 22 sierpnia na rynku w Białobrzegach. Początek o godz. 19. Wstęp wolny.

Komentarze