full screen background image
Search

Luciano Matsoso w Oskarze Przysucha, Itumelanga Nkwany bliski gry w czwartoligowcu !

->

Kolejne transfery z udziałem piłkarzy z Republiki Południowej Afryki staja się faktem w okręgu radomskim. Luciano Matsoso dołączył do Oskara Przysucha, a Itumelanga Nkwany bliski gry w czwartoligowcu.

Wcześniej na naszym podwórku mogliśmy oglądać piłkarzy za naszej wschodniej granicy, byli to głównie piłkarze z Ukrainy lub Białorusi. Jeśli chodzi o czarnoskórych zawodników to liderem pod tym względem jest Radomiak Radom, który w swojej historii sprowadził kilkunastu zawodników z Afryki, głównie byli to Nigeryjczycy lub Zimbabwejczycy.

Od wiosny tego roku najpierw mogliśmy oglądać Andile Ngabeni w Prochu Pionki, a teraz zawodnikiem tej drużyny jest Mkhanyiseli Siwahla. W ich ślady poszli kolejni i już dziś szanse debiutu w Oskarze Przysucha będzie miał 23-letni skrzydłowy Luciano Matsoso, a bliski gry w czwartoligowcu jest Itumelanga Nkwany, który potrzebuję jeszcze jednego dokumentu, aby móc występować w Przysusze.

Luciano Matsoso to piłkarz pochodzący z Lesotho. Ostatnio wystepował w trzecioligowej drużynie z RPA – FC Baberwe. W przeszłości reprezentował barwy FC Roses United (zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej w RPA). Luciano ma na swoim koncie 2 występy w seniorskiej reprezentacji Lesotho. Filigranowy zawodnik był testowany w Oskarze przez kilkanaście dni. Zagrał w trzech sparingach, w których przekonał do swoich umiejętności, trenera Strzemińskiego. Teraz czeka na swój debiut w oficjalnym meczu ligowym.

Foto: oskarprzysucha.facebook.pl

Komentarze